Εγκαίνια της νέας φωτογραφικής έκθεσης της Erieta ATTALI με τίτλο: WOODSCAPES / ERIETA ATTALI ON KENGO KUMA

Την Τετάρτη, 12 Ιουλίου, 2023, εγκαινιάστηκε η φωτογραφική έκθεση της διεθνώς αναγνωρισμένης και πολυβραβευμένης φωτογράφου αρχιτεκτονικής και τοπίου κ. Erieta Attali με τίτλο: “WOODSCAPES / ERIETA ATTALI ON KENGO KUMA”. Πρόκειται για τη δεύτερη κατά σειρά ατομική της έκθεση που εγκαινιάζεται στον ίδιο χώρο, μετά την πολύ επιτυχημένη με τίτλο: “Limina”, το καλοκαίρι του 2021. Εκ μέρους της Γενικής Διευθύντριας κ. Αικατερίνης Π. Δελλαπόρτα το κοινό καλωσόρισε ο Προϊστάμενος του Τμήματος Εκθέσεων, Επικοινωνίας και Εκπαίδευσης του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου Πρωτ. Περίανδρος Επιτροπάκης. Στη συνέχεια μίλησε ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Μουσείου Καθ. κ. Γεώργιος Πανέτσος και την έκθεση προλόγισε η Διευθύντρια της Fondation Hellénique, Αρχιτέκτονας και Γεωγράφος κ. Μαρία Γραβάνη-Μπάρμπα αλλά και η ίδια η φωτογράφος κ. Erieta Attali.

Η έκθεση θα διαρκέσει έως τις 31 Οκτωβρίου 2023.