Hμερίδα με θέμα «Κοινό Πλαίσιο Αξιολόγησης και Πολιτισμός»

08 Δεκεμβρίου 2010

Το Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο θα φιλοξενήσει την ημερίδα με θέμα «Κοινό Πλαίσιο Αξιολόγησης και Πολιτισμός» που θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του  ΒΧΜ  την Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010 και ώρα 09:00-14:00.

Στόχος της ημερίδας είναι να αναδείξει τη συμβολή της αξιολόγησης στον εκσυγχρονισμό και τη βελτίωση των υπηρεσιών των δημόσιων πολιτιστικών οργανισμών, να ενθαρρύνει τα μουσεία και τους φορείς πολιτισμού της χώρας μας να επιδιώξουν την αυτοαξιολόγησή τους και κυρίως, να θέσει τις βάσεις για να καταρτιστεί ένα ρεαλιστικό σχέδιο δράσης για την εφαρμογή του Κοινού Πλαισίου Αξιολόγησης στον χώρο του πολιτισμού.

Την ημερίδα θα χαιρετήσει η Γενική Γραμματέας του ΥΠ.ΠΟ.Τ. κ. Λίνα Μενδώνη.

Για περισσότερες πληροφορίες και εκδήλωση ενδιαφέροντος, μπορείτε να επικοινωνήσετε με:
Γραφείο Τύπου και Επικοινωνίας ΒΧΜ – 2132139572
Γραφείο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων ΒΧΜ – 2132139509