Φωτογραφικά στιγμιότυπα και video από την παρουσίαση του βιβλίου του Γιάννη Θεοχάρη στο αμφιθέατρο του Β.Χ.Μ.

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από την παρουσίαση του βιβλίου του Γιάννη Θεοχάρη με τίτλο:  "Η Αθήνα μετά το τέλος του αρχαίου κόσμου - Αρχιτεκτονική γλυπτική από τον 8ο έως τον 11ο αιώνα μ.Χ. " που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022 στο Αμφιθέατρο του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου.

Το βιβλίο παρουσίασαν οι:

Παρή Καλαμαρά, Δρ Αρχαιολόγος, Διευθύντρια του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου,

Ελένη Σαράντη, Δρ Ιστορικός, Καθηγήτρια Βυζαντινής Ιστορίας και Βυζαντινού Πολιτισμού, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου,

Σταύρος Μαμαλούκος, Δρ Αρχιτέκτων Μηχανικός, Αναπληρωτής Καθηγητής Ιστορίας της Μεσαιωνικής και της Παραδοσιακής Αρχιτεκτονικής, Πανεπιστήμιο Πατρών.

Φωτογραφίες: Νίκος Μυλωνάς

• Video παρουσίασης