Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο :: Νέα .::. Δελτία τύπου

Θερινές δράσεις στην περιοδική έκθεση του Θόδωρου Παπαγιάννη

Στο πλαίσιο της περιοδικής έκθεσης γλυπτικής «Άρτος» του Θόδωρου Παπαγιάννη, που παρουσιάζεται στο Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο από τις 18 Ιουνίου έως τις 23 Σεπτεμβρίου 2012, διοργανώνονται οι ακόλουθες θερινές δράσεις που θα πραγματοποιηθούν στο χώρο της περιοδικής έκθεσης.

Συγκεκριμένα:

Τετάρτη 4/7, ώρα 20.00: Ο Θόδωρος Παπαγιάννης με την ιστορικό τέχνης του Μουσείου Ιωάννα Αλεξανδρή θα συνομιλήσουν και θα ξεναγήσουν το κοινό.

Τετάρτη 11/7, ώρα 20.00: Η ιστορικός τέχνης του Μουσείου Ιωάννα Αλεξανδρή θα ξεναγήσει το κοινό.

Τετάρτη 1/8, ώρα 20.00: Ο Θόδωρος Παπαγιάννης θα ξεναγήσει το κοινό.

Κυριακή 9/9 και 23/9, ώρα 12.00: Ο Θόδωρος Παπαγιάννης με την Ιωάννα Αλεξανδρή θα συνομιλήσουν και θα ξεναγήσουν το κοινό.

Επίσης, τον Σεπτέμβρη θα πραγματοποιηθούν εκπαιδευτικές δράσεις στην έκθεση (θα ακολουθήσει σχετικό δελτίο τύπου).